Strona główna Aktualności Kapituła Kapłani Metryki Kronika Natanael Detektyw Wykazy
Dzisiaj jest piątek, 10 lipca 2020 r. godz. 20:09
AktualnościApel opoczyńskiej Policji o bezpieczeństwo podczas grzybobrania

Szanowni Państwo

Ostatnie tygodnie to okres intensywnego grzybobrania. Niestety, to także czas, gdy niemal codziennie opoczyńska Policja informowana jest o zaginięciu starszych osób w naszych lasach. Są to sytuacje, w których bezpośrednio jest narażone zdrowie, a nawet życie człowieka.

Sytuacje takie powodują natychmiastowe działania licznych sił policyjnych oraz zawsze nas wspierających strażaków, przede wszystkim ochotników. Dotychczasowe działania zawsze kończyły się odnalezieniem osób, ale okoliczności, jak i liczba tych przypadków, wiek i stan zdrowia osób poszukiwanych dają podstawy do obaw o ich zdrowie i życie przy ewentualności wystąpienia tych zdarzeń w przyszłości.

Drodzy Państwo. Mając na uwadze występujące zagrożenia dla zdrowia i życia naszych mieszkańców, apelujemy o:
  • Każdorazowe informowanie bliskich o planach grzybobrania, jego czasie i miejscu.

  • Wychodzenie na grzyby w towarzystwie innych osób, znających teren leśny i pozostawanie ze sobą w ciągłym kontakcie wzrokowym i słownym.

  • Zabieranie ze sobą telefonów komórkowych z naładowaną baterią.

  • Poruszanie się przede wszystkim w pobliżu duktów i dróg leśnych, a w przypadku utraty orientacji i zagubienia tylko po tego typu drogach z zachowaniem spokoju, a najlepiej pozostawanie w jednym, widocznym miejscu na dukcie leśnym.

  • Natychmiastowe informowanie Policji o fakcie zagubienia się osoby – nie czekajmy na zmierzch!
Szczególną troską winniśmy objąć osoby starsze i mieszkające samotnie, których bliscy powinni zrobić wszystko, co można, by nie dopuszczać do wystąpienia zagrożeń, o których tu mowa, a zwłaszcza nie dopuszczać do samotnego wychodzenia do lasu na grzybobrania!

Zwracając się z tym apelem liczymy na Państwa wsparcie i pochylenie się nad tym, niezwykle ważnym z punktu widzenia życia i zdrowia naszych bliskich, problemem.


ksiądz kapelan opoczyńskiej Policji Leszek Sokół
Komendant Powiatowy Policji w Opocznie mł. insp. Konrad Kobierski

Archiwum

statystyka