Strona główna Aktualności Kapituła Kapłani Metryki Kronika Natanael Detektyw Wykazy
Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r. godz. 2:57
Aktualności


Nadanie imienia Księdza Jana Wojtana rondu w Opocznie

24 czerwca 2010 r.W dzień pierwszych po śmierci imienin księdza Dziekana Jana Wojtana parafia i całe miasto uczciło pamięć tego wielkiego Kapłana. O godz. 1800 w kościele p.w. św. Bartłomieja została odprawiona msza św. w intencji proboszczów kolegiaty: Księdza Władysława Gąsiorowskiego – budowniczego kolegiaty, Księdza Piotra Jaroszka – kładącego podwaliny pod parafię Podwyższenia Krzyża Świętego, Księdza Adama Zająca – odpowiadającego za katechezę w naszej dziecezji i Księdza Jana Wojtana – odnowiciela kościoła św. Bartłomieja.

Po mszy św. uczestnicy udali się na cmentarz. Tam poświęcony został grobowiec, pod którym spoczywa ks. Dziekan Jan Wojtan oraz do którego został ekshumowany ks. Władysław Gąsiorowski.

Z cmentarza następnie wszyscy przeszli na rondo u zbiegu ulic: 17. Stycznia, Piotrkowskiej, Włodzimierza Perzyńskiego i Stanisława Moniuszki. Tam Przewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie, Zdzisław Wojciechowski, odczytał treść uchwały nr XLI/370/10 z dnia 18 czerwca 2010 r. w sprawie nadania rondu nazwy Rondo ks. Jana Wojtana.

Odtąd to centralne miejsce w Opocznie będzie przypominało nie tylko Opocznianom, ale i wszystkim przejeżdżającym, że tu żył i pełnił swoją kapłańską posługę Kapłan, który zasłużył na wieczną pamięć.

Zdjęcia: ks. Zbigniew Niemirski, Gość Niedzielny. AVE Gość Radomski.

Galeria

Archiwum

statystyka