Strona główna Aktualności Kapituła Kapłani Metryki Kronika Natanael Detektyw Wykazy
Dzisiaj jest sobota, 15 grudnia 2018 r. godz. 13:50
Kapłani

Księża pracujący w parafii pw. św. Bartłomieja w Opocznie




ks. Serszyński Jan Marian – proboszcz (od 17 grudnia 2009 r.).
Urodzony 11 listopada 1954 r. w Proćwinie k. Końskich. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1980 r. Od 1997 r. objął, po ks. Janie Wojtanie, stanowisko proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta w Starachowicach.
Imieniny 24 czerwca.


ks. Jędrzejczyk Grzegorz (od czerwca 2007 r.) – wikariusz.
Urodzony 2 lipca 1969 r. w Opocznie. Święcenia kapłańskie 15 czerwca 1996 r. z rąk ks. bp. Edwarda Materskiego. Poprzednie parafie: pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu (1996 – 2001), pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie (2001 – 2007). Imieniny 12 marca.

ks. Szustak Ireneusz (od 21 czerwca 2010 r.) – wikariusz.
Urodzony 2 czerwca 1979 r. w Radoszycach. Święcenia kapłańskie 21 maja 2005 r. Od 2005 r. Wikariusz parafii pw. św. Stanisława bpa i m. w Wierzbicy, skąd przyszedł do nas. Imieniny 28 czerwca.
ks. Nobis Tomasz (od 1 lipca 2018 r.) – wikariusz.
Przyszedł z parafii pw. bł. Władysława w Gielniowie.
ks. Seweryn Robert (od 1 grudnia 2018 r.) – wikariusz.
Przyszedł z parafii pw. Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim, w której pełnił posługę od 24 czerwca 2014 r.
Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 2011 roku z rąk ks. bpa Henryka Tomasika.

ks. Kałuża Jerzy Marian (od 2006 r.) – rezydent.
Urodzony 13 sierpnia 1953 r. w Giełzowie. Święcenia kapłańskie 31 maja 1979 r. Imieniny 23 kwietnia.

ks. Gula Waldemar (od lipca 2018 r.) - rezydent.
Urodzony w 1952 r. Święcenia kapłańskie 7 czerwca 1977 r. w Sandomierzu.


statystyka