Strona główna Aktualności Kapituła Kapłani Metryki Kronika Natanael Detektyw Wykazy
Dzisiaj jest sobota, 15 grudnia 2018 r. godz. 13:50
Wykazy


Hierarchia kościelna diecezji sandomierskiej 1929

Na podstawie: Rocznik diecezji sandomierskiej 1929
Biskupi sandomierscy
  • ks. bp Marian Józef Ryx, ordynariusz sandomierski
  • ks. bp Paweł Kubicki, sufragan sandomierski
Kapituła sandomierska
Prałaci:
  • ks. Antoni Rewera
  • ks. bp sufragan Paweł Kubicki
  • ks. Marceli Grajewski
Kanonicy:
  • ks. Józef Rokoszny
  • ks. Władysław Gąsiorowski
  • ks. Andrzej Wyrzykowski
  • ks. Jan Wiśniewski
  • ks. dr Adam Szymański
  • ks. Józef Kawiński
  • ks. dr Julian Młynarczyk
Sekretarz kapituły:
  • ks. Andrzej Wyrzykowski
Prokurator:
  • ks. Józef Kawiński
Kanonicy honorowi z obcych diecezji
  • ks. Rudolf Filipski z Włocławka
  • ks. Józef Londzin ze Śląska Cieszyńskiego
Kolegium księży wikariuszów katedralnych
  • ks. dr Stefan Walerian Świetlicki
  • ks. dr Józef Pastuszka
  • ks. dr Franciszek Jop
  • ks. dr P. Gołębiowski
  • ks. Jan Marczewski
  • ks. dr Adam Białecki
  • ks. Władysław Zdąbłasz
Kapituła opatowska
Prałaci:
  • ks. Stanisław Puławski
  • ks. Gabriel Czerwiński
  • ks. Antoni Kasprzycki
Kanonicy:
  • ks. Walenty Starzomski
  • ks. Antoni Czarkowski
  • ks. Szymon Pióro
Księża wikariusze kolegiaty
  • ks. Jan Wróblewski
  • ks. Antoni Prügel
Kuria diecezjalna
  • Przewodniczący: ks. bp Marian Ryx
  • Wikariusz generalny: ks. bp sufragan Paweł Kubicki
  • Radcy referenci:
    • ks. Marceli Grajewski
    • ks. Józef Kawiński
  • Wizytator zgromadzeń zakonnych: ks. dr Edward Górski
  • Referent szkolny i od spraw społecznych: ks. Stanisław Rostafiński
  • Kanclerz: ks. dr Franciszek Jop
  • Skarbnik: ks. Józef Kawiński
  • Sekretarz: ks. Stanisław Sałata
  • Woźny: W. Kozłowski (świecki)
Sąd biskupi
  • Prezes: ks. bp Marian Ryx
  • Oficjał: ks. bp Paweł Kubicki
  • Wiceoficjali:
    • ks. Marceli Grajewski
    • ks. Józef Kawiński
  • Prokurator: ks. dr Julian Młynarczyk
  • Obrońca węzła małżeńskiego: ks. Franciszek Malarczyk
  • Sekretarz: ks. dr Henryk Błasikiewicz
Adwokaci:
  • ks. dr Henryk Czernik
  • Stanisław Włodarski (świecki)
  • Tadeusz Pogorzelski (świecki)
  • dr Gustaw Słupnicki (świecki)
  • Wacław Ferencowicz (świecki)
Radcy:
  • ks. Andrzej Wyrzykowski
  • ks. Stanisław Rostafiński
  • ks. dr Edward Górski
  • ks. dr Wacław Kosiński
  • ks. dr Henryk Czernik
Proboszczowie radcy:
  • ks. Stanisław Puławski
  • ks. Józef Godziszewski
  • ks. Hieronim Cieślakowski
  • ks. Władysław Fójcik
  • ks. Andrzej Glibowski
  • ks. Kazimierz Sykulski
Sędziowie synodalni:
  • ks. Antoni Rewera
  • ks. Marceli Grajewski
  • ks. Andrzej Wyrzykowski
  • ks. Józef Kawiński
  • ks. dr Julian Młynarczyk
  • ks. Stanisław Puławski
  • ks. Antoni Kasprzycki
  • ks. Walenty Starzomski
  • ks. Teodor Zdziebłowski
  • ks. dr Adam Popkiewicz
  • ks. Kazimierz Sykulski
Egzaminatorzy synodalni:
  • ks. Marceli Gajewski
  • ks. Władysław Gąsiorowski
  • ks. Andrzej Wyrzykowski
  • ks. dr Adam Szymański
  • ks. Józef Kawiński
  • ks. dr Edward Górski
  • ks. dr Wacław Kosiński
  • ks. dr Henryk Czernik
  • ks. dr Stefan Świętlicki
  • ks. dr Franciszek Jop
Rada nadzorcza:
  • ks. Antoni Rewera
  • ks. Władysław Wojciechowski
  • ks. Andrzej Wyrzykowski
  • ks. dr Adam Szymański
  • ks. Szymon Pióro
  • ks. Józef Kawiński
Cenzorowie książek treści religijnej:
  • ks. Władysław Gąsiorowski
  • ks. Andrzej Wyrzykowski
  • ks. Andrzej Szymański
  • ks. Stefan Suchecki
  • ks. Józef Kawiński
  • ks. dr Edward Górski
  • ks. dr Henryk Czernik
  • ks. dr Stefan Świętlicki
Komisja konserwacji zabytków:
  • ks. bp Marian Ryx
  • ks. prałat M. Grajewski
  • ks. kan. A. Wyrzykowski
  • Stanisław Karpowicz (świecki)
  • Jan Rutkowski (świecki)
Komisja administracyjna dóbr kościelnych:
  • ks. bp Marian Ryx
  • ks. prałat Józef Kawiński
  • ks. S. Rostafiński
  • Seweryn Horodyski (świecki)
Diecezjalna komisja architektoniczna:
  • ks. Marceli Grajewski
  • ks. Józef Rokoszny
  • inż. Zygmunt Słomiński (świecki)
Dekanalna komisja architektoniczna:
  • miejscowy dziekan i dwóch delegowanych księży dekanatu.
Dekanalny konserwator: ks. Józef Rokoszny
Sekretarze generalni akcji społecznej:
  • ks. Jan Koziński
  • ks. dr Stefan Grelewski
  • ks. Piotr Leon Rafalski
Księża prefekci
Radom
  • Gimnazjum realne męskie im. dr. T. Chałubińskiego – ks. dr H. Gierycz, szmbelan papieski.
  • Gimnazjum realne żeńskie im. M. Konopnickiej – ks. dr J. Sznuro.
  • Gimnazjum filologiczne żeńskie p. M. Gajl – ks. S. Kiersztejn, mgr teologii.
  • Gimnazjum filologiczne męskie im. J. Kochanowskiego – ks. B. Ekiert, szambelan papieski.
  • Państwowe seminarium nauczycielskie męskie – ks. W. Gac, mgr teologii.
  • Państwowe seminarium nauczycielskie żeńskie – ks. dr B. Strzelecki.
  • Szkoła rzemiosł im. Kilińskiego i szkoła kupców polskich – ks. S. Bielski.
  • W szkołach powszechnych uczą: ks. dr Granat, ks. P. Rokicki, ks. S. Liziniewicz, ks. kanonik L. Sobierajski, ks. dr M. Nowakowski.
Sandomierz
  • Państwowe gimnazjum – ks. F. Malarczyk.
  • Państwowe seminarium nauczycielskie żeńskie – ks. dr W. Kosiński.
Solec
  • Państwowe seminarium nauczycielskie męskie – ks. Henryk Radomiński.
Sienno
  • Szkoły powszechne – ks. R. Kapczyński.
Ostrowiec
  • Państwowe gimnazjum – ks. Eugeniusz Kapusta, mgr teologii.
  • Seminarium nauczycielskie – ks. dr W. Dziubek.
  • Szkoły powszechne: ks. dr Wł. Dziubek, ks. dr W. Włodarski.
  • Gimnazjum handlowe – ks. Z. Kosobudzki, mgr, prałat, kanonik.
Końskie
  • Państwowe gimnazjum – ks. dr Stanisław Krasa.
  • Szkoły powszechne – ks. Bronisław Gawryś.
Skarżysko Kamienna
  • Gimnazjum koedukacyjne – ks. dr Stanisław Głąbiński.
  • Szkoły powszechne – ks. Stanisław Grębowiec i ks. Antoni Lipiec.
Opatów
  • Gimnazjum i szkoły – Antoni Prügel.
Opoczno
  • Prefekt w szkołach – ks. Piotr Szymański.
Mariówka
  • Seminarium nauczycielskie żeńskie – ks. dr Julian Młynarczyk.
Kozienice
  • Gimnazjum – ks. dr C. Krzyszkowski.
  • Szkoły powszechne – ks. Stanisław Strzałkowski.
Ćmielów
  • Prefekt w szkołach – ks. Jan Karolak.
Zwoleń
  • Prefekt w szkołach – ks. Stefan Łasiński.
Staszów
  • Prefekt w szkołach – ks. Józef Witkowski.
Wierzbnik
  • Prefekt w szkołach – ks. Stefan Rola i ks. Wincenty Młodożeniec.
Suchedniów
  • Prefekt w szkołach – ks. Michał Krakowiak.
Przedbórz
  • Prefekt w szkołach – ks. J. Jędrasik.
Bzin
  • Prefekt w szkołach – ks. Jan Jarosiński.
Iłża
  • Prefekt w szkołach – ks. Paweł Rajkowski.
Radoszyce
  • Prefekt w szkołach – ks. Wincenty Karwacki.
Ożarów
  • Prefekt w szkołach – ks. Józef Paluch.
Magnuszew
  • Prefekt w szkołach – ks. Jan Ułanowicz.
Tarłów
  • Prefekt w szkołach – ks. Wł. Nowak.
Szewna
  • Prefekt w szkołach – ks. Julian Dusiński.
Koprzywnica
  • Prefekt w szkołach – ks. Józef Dziubek.
Czarna
  • Prefekt w szkołach – ks. J. Suwara.
1. Dekanat sandomierski
Dziekan – kanonik honorowy ks. Hieronim Cieślakowski.
  • Sandomierz, katedra – ks. A. Rewera, prałat.
  • Sandomierz, św. Pawła – vacat, ks. Stanisław Wrona.
  • kościoły nieparafialne
  • kościół św. Józefa – rektor, ks. dr H. Czernik, kanonik.
  • kościół św. Michała – rektor ks. dr A. Szymański, prałat.
  • kościół św. Ducha – rektor ks. St. Sałata.
  • kościół św. Jakuba – rektor ks. A. Wyrzykowski, kanonik
  • kościoły parafialne
  • Góry Wysokie – ks. H. Cieślakowski.
  • Jankowice – ks. A. Bystrzykowski.
  • Kleczanów – ks. E. Jeziorowski.
  • Łukawa – ks. C. Bociański.
  • Obrazów – ks. G. Pfadt, kanonik honorowy, ks. L. Janicki.
  • Samborzec – ks. W. Tytko.
2. Dekanat koprzywnicki
Dziekan – ks. prałat Stanisław Puławski.
  • Chobrzany – ks. Fr. Lengwinas.
  • Goźlice – ks. Fr. Koperski, kanonik honorowy, ks. A. Cieloch.
  • Klimontów – vacat, rektor ks. Wiktor Barański.
  • Koprzywnica – ks. St. Puławski, ks. prałat A. Byczkowski.
  • Łoniów – ks. K. Grzelak, ks. dr W. Błasikiewicz.
  • Malice – ks. A. Zajdler.
  • Olbierżowice – ks. J. Trybulski.
  • Osiek – ks. P. Bitny Szlachto, ks. J. Oracz.
  • Skotniki – ks. F. Zychnowski.
  • Sulisławice – ks. Z. Smolarczyk.
  • Włostów – ks. J. Śpiewankiewicz.
3. Dekanat staszowski
  • Bogoria – ks. L. Kostecki.
  • Kiełczyna – ks. A. Jońca.
  • Kotuszów – ks. J. Górka.
  • Kurozwęki – ks. S. Paszkiewicz, ks. A. Szczepański, kapelan szpitala.
  • Staszów – ks. W. Siek, kanonik honorowy, ks. Wł. Osuch, ks. J. Witkowski.
  • Szczeglice – ks. J. Czuba.
  • Wiązownica – ks. D. Ostrowski.
  • Wiśniowa – ks. S. Krajewski.
4. Dekanat koniemłocki
Dziekan – ks. kanonik honorowy Franciszek Furmański.
  • Beszowa – ks. W. Posmykiewicz.
  • Koniemłoty – ks. Franciszek Furmański, kanonik honorowy, ks. J. Słowikowski.
  • Niekrasów – ks. J. Rzuczkowski.
  • Połaniec – ks. T. Janowski, ks. W. Cyna.
  • Strzegom – ks. M. Gul.
  • Szczebrzusz – ks. J. Borowiec.
  • Rytwiany – ks. W. Kwiatkowski, rektor.
5. Dekanat zawichostski
Dziekan – ks. kanonik honorowy Józef Godziszewski.
  • Bidziny – ks. R. Śmiechowski.
  • Czyżów – ks. J. Godziszewski, kanonik honorowy.
  • Gliniany – ks. J. Kiepas, ks. M. Misiak.
  • Janików – ks. Jan Słabek.
  • Lasocin – ks. Marian Bojarczyk.
  • Ożarów – ks. Jan Boduszek.
  • Przybysławice – ks. J. Nazarewicz.
  • Sobótka – ks. Piotr Walczak.
  • Słupia Nadbrzeżna – ks. F. Runo.
  • Trójca – ks. St. G. Raczkowski.
  • Wojciechowice – ks. K. Czapiński, ks. K. Kniedziałowski.
  • Zawichost – ks. M. Stankowski.
6. Dekanat opatowski
Dziekan – ks. kanonik kolegiaty opatowskiej Szymon Pióro.
  • Opatów – ks. Szymon Pióro, kanonik, ks. J. Wróblewski, ks. K. Targowski, rektor.
  • Gierczyce – ks. S. Tomczyński.
  • Wszechświęte – ks. Wł. Grzebalski.
  • Iwaniska – ks. H. Skowierżak, ks. B. Jagiełło.
  • Modliborzyce – ks. M. Kotowski.
  • Mydłów – ks. I. Szadkowski.
  • Ptkanów – ks. A. Adamski.
  • Ruszków – ks. W. Wypyski.
  • Strzyżowice – ks. St. Górski, ks. F. Drewnowski, kapelan szpitala w Kobylanach.
7. Dekanat kunowski
Dziekan – ks. Wacław Wodecki, kanonik honorowy.
  • Ćmielów – ks. Antoni Kasprzycki, prałat opatowski, ks. St. Dudziński.
  • Denków – ks. J. Nowakowski, ks. A. Sperzyński.
  • Krynki – ks. St. Piekarski, ks. S. Bełczowski.
  • Kunów – ks. P. Posłuszyński, ks. J. Łobodziński.
  • Momina – ks. J. Czernikiewicz.
  • Mychów – ks. P. Wysocki.
  • Ostrowiec – ks. W. Wodecki, kanonik honorowy, ks. K. Gozdalski,
  • Ruda – vacat.
  • Szewna – ks. Władysław Gąsiorowski, kanonik kapituły sandomierskiej, ks. E. Sedys, ks. J. Dusiński,
  • Waśniów – ks. A. Glibowski, szambelan papieski.
8. Dekanat słupski.
Dziekan – ks. Rajmund Matuszczyk, kanonik honorowy.
  • Baćkowice – ks. R. L. Górski.
  • Bardo – ks. W. Cybulski.
  • Grzegorzewice – ks. Z. Laskowski.
  • Łagów – ks. A. Czarkowski, kanonik kapituły opatowskiej, szambelan papieski, ks. E. Krasowski.
  • Piórków – ks. W. Kacperski.
  • Raków – ks. R. Kacperski.
  • Słupia Nowa – ks. Rajmund Matuszczyk, kanonik honorowy, ks. J. Tołpa.
  • Święty Krzyż – ks. W. Piotrowicz, rektor.
  • Szumsko – ks. Tomasz Fogt.
  • Zbilutka – ks. Feliks Latalski.
9. Dekanat wąchocki
Dziekan – ks. E. Chrzanowski, kanonik honorowy.
  • Bzin – ks. Z. Krysiński.
  • Kamienna – ks. S. Koprowski, szambelan papieski, ks. J. Sadowski.
  • Chybice – ks. K. Wiechecki.
  • Pawłów – ks. dr F. Zbroja, ks. A. Rokita.
  • Skarżysko – ks. St. Górski.
  • Suchedniów – ks. T. Szubstarski, ks. W. Siwiec.
  • Wąchock – ks. E. Chrzanowski, kanonik honorowy, ks. J. Sałek.
10. Dekanat iłżecki
Dziekan – ks. Wł. Fójcik, kanonik honorowy.
  • Iłża – ks. W. Fójcik, kanonik honorowy, ks. P. Rajkowski, ks. J. Dusiński.
  • Ciepielów – ks. L. Barski, ks. J. Surdacki.
  • Grabowiec – ks. St. Zbroja.
  • Kazanów – ks. St. Czernikiewicz.
  • Krzyżanowice – ks. M. Folga.
  • Mirzec – ks. A. Cegłowski, ks. A. Paduszyński.
  • Rzeczniów – ks. St. Bryński.
  • Wielgie – ks. A. Kluczkowski.
  • Wierzbnik – ks. D. Ściskała, szambelan papieski, ks. S. Krzysztofik.
11. Dekanat solecki
Dziekan – ks. T. Zdziebłowski, szambelan papieski.
  • Bałtów – ks. F. Cerkoński, ks. S. Gliszczyński.
  • Chotcza – ks. S. Olszewski.
  • Krępa – ks. F. Horodyski, ks. Br. Godzisz.
  • Lipsko – ks. J. Wieczorek, ks. B. Wroniszewski.
  • Pawłowice – ks. J. Dumania.
  • Sienno – ks. T. Zdziebłowski, szambelan papieski, ks. S. Nadolski.
  • Solec – ks. H. Radomiński, ks. J. Bilnicki.
  • Solec, kościół filialny – ks. dr. E. Górski, rektor, kanonik honorowy.
  • Tarłów – ks. J. Sapiński, ks. Wł. Nowak.
  • Tymienica – ks. W. Pieniążek.
  • Zemborzyn – ks. St. Brzeski.
12. Dekanat kozienicki
Dziekan – ks. J. Klimkiewicz, szambelan papieski.
  • Brzeźnica – ks. C. Wasiński.
  • Brzóza – ks. dr W. Kosiński, kanonik honorowy, ks. A. Łukasiewicz.
  • Głowaczów – ks. W. Budziszewski, ks. A. Cybulski.
  • Grabów – ks. W. Kucharczak.
  • Jedlnia – ks. J. Skoczewski, ks. W. Godzwon.
  • Kozienice – ks. J. Klimkiewicz, szambelan papieski, ks. J. Budziński.
  • Magnuszew – ks. T. Kruzer, ks. S. Popiołkiewicz.
  • Mniszew – ks. W. Bobiński.
  • Rozniszew – ks. dr S. Sendys.
  • Ryczywół – ks. J. Chybowski.
  • Sieciechów, Opactwo – ks. A. Siwecki.
  • Sieciechów – ks. W. Kościński.
  • Świerże – ks. K. Gładecki.
  • Zagożdżon – ks. dr E. Ptaszyński.
13. Dekanat zwoleński
  • Góra Jaroszyńska – ks. L. Bogdan.
  • Gródek – ks. J. Lipiński.
  • Janowiec – ks. G. Czerwiński, prałat kolegiaty opatowskiej, ks. B. Gluza.
  • Jasieniec – ks. P. Malinowski.
  • Łagów – ks. L. Figarski.
  • Oleksów – ks. J. Mączyński, ks. A. Kołodziej.
  • Policzna – ks. W. Konofalski, ks. S. Skurski.
  • Przyłęk – ks. K. Słapczyński.
  • Regów – ks. J. Wilkowski.
  • Sucha – ks. W. Nowakowski.
  • Tczów – ks. M. Czajkowski, prałat katedry sandomierskiej, ks. M. Grajewski, ks. S. Nowocień.
  • Zwoleń – ks. J. Joachimowicz, szambelan papieski, ks. W. Wojtaśkiewicz.
14. Dekanat radomski
Dziekan – ks. infułat Piotr Górski, prałat katedry sandomierskiej.
  • Radom – ks. Piotr Górski, prałat katedry sandomierskiej, infułat, ks. A. Pośpieszyński, ks. K. Wędzikowski.
  • Radom – ks. K. Sykulski, szambelan papieski, ks. L. Żmigrodzki, ks. W. Ośka.
  • Radom Glinice – ks. J. Drabowicz, ks. A. Łukasik.
  • Cerekiew – ks. dr A. Popkiewicz, ks. L. Chojnacki.
  • Jastrząb – ks. W. Michalski, ks. J. Chałupczak.
  • Kowala – ks. J. Koziński, ks. J. Gajewski.
  • Kuczki (albo Józefów) – ks. T. Malewski.
  • Myśliszowice (Jedlnia) – ks. W. Korpikiewicz.
  • Odechów – ks. M. Zarembowicz, ks. J. Stobnicki.
  • Skaryszew – ks. L. Olsinski, ks. J. Zwolski, ks. K. Słapczyński.
  • Wierzbica – ks. F. Sobótka, kanonik Honorowy, ks. W. Kaszewski.
  • Wolanów – ks. A. Wąs.
  • Zakrzów – ks.. J. Kaczmarzyk.
15. Dekanat jedliński
Dziekan – ks. Franciszek Góralski.
  • Białobrzegi – ks. Stanisław Jakóbowski.
  • Błotnica – ks. J. Piątkowski, ks. J. Lorant.
  • Goryń – ks. A. Cukrowski.
  • Jankowice – ks. S. Wadowski.
  • Jasionna – ks. St. Kowalczewski.
  • Jedlińsk – ks. Franciszek Góralski.
  • Lisów – ks. I. Jaworski.
  • Stromiec – ks. J. Naulewicz, ks. S. Kolasa.
  • Wsola – ks. W. Muszalski.
16. Dekanat potworowski
Dziekan – ks. Piotr Dembowski.
  • Bukówno – ks. J. Kwarciński.
  • Jarosławice – ks. J. Różycki.
  • Kaszów – ks. S. Knapik.
  • Kostrzyń – ks. W. Kocznorowski.
  • Mniszek – ks. P. Szumański.
  • Potworów – ks. A. Pawiński.
  • Przytyk – ks. J. Lipiński.
  • Radzanów – ks. Wł. Nowakowski.
  • Wieniawa – ks. G. Stadnicki.
  • Wrzeszczów – ks. K. Sarnecki.
  • Wrzos – ks. Piotr Dembowski.
  • Wyśmierzyce – ks. M. Dembowski.
17. Dekanat opoczyński
Dziekan – ks. Walenty Starzomski, kanonik kolegiaty opatowskiej.
  • Białaczów – ks. B. Wójcik, ks. J. Fornalski, ks. W. Krupa.
  • Białobrzegi – ks. S. Gustowski.
  • Kraśnica – ks. W. Malinowski.
  • Kunice – ks. A. Aleksiewicz.
  • Libiszów – ks. J. Banachiewicz.
  • Opoczno – ks. Walenty Starzomski, kanonik kolegiaty opatowskiej, ks. J. Madejski.
  • Petrykozy – ks. S. Zagner.
  • Smardzewice – ks. J. Arlitewicz.
  • Sołek – ks. S. Rotkiewicz.
  • Studzianna – ks. J. Witek, ks. W. Helbich, ks. T. Kozerawski, (filipini).
18. Dekanat skrzynecki
Dziekan – ks. Stanisław Klimecki, kanonik honorowy.
  • Bieliny – ks. A. Dworzański.
  • Drzewica – ks. Stanisław Klimecki, kanonik honorowy, ks. E. Polakowski.
  • Gielniów – ks. A. Laurman.
  • Klwów – ks. W. Wróbel.
  • Łęgonice – ks. J. Ryszka.
  • Nieznamierowice – ks. St. Gruszka.
  • Odrzywół – ks. A. Cielecki.
  • Przysucha – ks. H. Kasprzycki, ks. P. Nowak.
  • Rusinów – ks. M. Rzeszowski.
  • Sady – ks. L. Boczarski.
  • Skrzynno – ks. E. Zawisza.
  • Skrzyńsko – ks. J. Wolski, ks. S. Cieluba.
  • Smogorzów – ks. W. Andrzejczak.
19. Dekanat żarnowski
Dziekan – ks. Marian Bijasiewicz, szambelan papieski.
  • Bedlno – ks. St. Chatłas.
  • Błogie – ks. K. Strzelecki.
  • Dąbrowa – ks. J. Kownacki, ks. E. Zenka.
  • Dąbrówka – ks. P. Sroczyński.
  • Skórkowice – ks. J. Zajączkowski.
  • Skotniki – ks. dr W. Chrzanowski.
  • Sławno – ks. S. Suchecki, ks. F. Socha.
  • Sulejów – ks. A. Misiórski.
  • Wielka Wola – ks. R. Ścisłowski.
  • Wójcin – ks. F. Pomorski.
  • Żarnów – ks. Marian Bijasiewicz, szambelan papieski, ks. F. Piętak.
20. Dekanat konecki
Dziekan – vacat.
  • Bliżyn – ks. T. Zadęcki.
  • Borkowice – ks. J. Wiśniewski, kanonik katedry sandomierskiej, ks. J. Jagiełło.
  • Chlewiska – ks. dr M. Glibowski, ks. St. Żak, ks. Adam Smoliński.
  • Czarna – ks. J. Szymczyk.
  • Gowarczów – ks. J. Węglicki, ks. W. Kuśmierczyk.
  • Końskie – vacat, ks. S. Szczepaniak, dr F. Bobiński.
  • Kazanów – ks. S. Wolski.
  • Krasna – ks. P. Figurski.
  • Niekłań – ks. I. Kwaśniak.
  • Odrowąż – ks. L. Tarło, ks. J. Kuraś.
  • Ruski Bród – ks. J. Chołoński.
  • Szydłowiec – ks. J. Świechowski, ks. P. Chołoński.
  • Wysoka – ks. St. Tomaszewski.
21. Dekanat radoszycki
Dziekan – ks. Jan Kosiński, szambelan papieski.
  • Czermno – ks. L. Izdebski.
  • Fałków – ks. J. Dąbrowski.
  • Lipa – ks. J. Sroczyński.
  • Miedzierza – ks. J. Kwiecień, ks. J. Podwysocki.
  • Mnin – ks. L. Wojciechowski.
  • Pilczyca – ks. B. Szczygielski.
  • Przedbórz – ks. dr A. Ręczajski, ks. A. Zmysłowski.
  • Radoszyce – ks. Jan Kosiński, szambelan papieski, ks. J. Śmigielski, ks. A. Powęska.
  • Stanowiska – ks. J. Snopczyński.
  • Żeleźnica – ks. J. Kadłubiec.

Księża przebywający poza diecezją
  • ks. Franciszek Rosłaniec – prof. Uniwersytetu Warszawskiego.
  • ks. Henryk Nowacki – prof. Seminarium Duchownego w Warszawie.
  • ks. Antoni Jankowski – w diecezji częstochowskiej.
  • ks. Jan Darowski – w Ameryce Południowej.
  • ks. Władysław Kostrzewski – klasztor św. Katarzyny, diecezja kielecka.
  • ks. Antoni Szewczyk – Francja.
  • ks. Jan Wojtasik – Francja.
  • ks. dr Antoni Tworek – Francja.
  • ks. Adolf Lachman.
Księża przebywający na urlopie zdrowotnym
  • ks. Franciszek Chlebny
  • ks. Władysław Kopeć
Kapelani wojskowi
  • ks. Jan Pajkert, kanonik honorowy
  • ks. Stanisław Rostafiński
  • ks. Władysław Miegoń
  • ks. Eugeniusz Kapusta
Księża emeryci
  • ks. Stanisław Pietruszyński
  • ks. Jan Szpotowicz
  • ks. Władysław Muszyński
[Pierwsze nazwisko oznacza proboszcza, kolejne wikariusza.]
statystyka